Read Dizboyu Papatyalar by Tomris Uyar Free Online


Ebook Dizboyu Papatyalar by Tomris Uyar read! Book Title: Dizboyu Papatyalar
Date of issue: March 2004
ISBN: No data
ISBN 13: No data
The author of the book: Tomris Uyar
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 654 KB
Edition: Yapı Kredi Yayınları

Read full description of the books Dizboyu Papatyalar:

"Büyüyorsun, derken genç kadınsın, yanakların dolmuş. Bir de bakıyorsun bacakların pörsümüş. Yanakların en son hangi gün dolgundu, bacakların ilk hangi gün tutmamaya başladı bilemezsin ki.
Değil mi Behçet? Biz de bir gün baktık ki bu odadayız. Beyazıt'ın arkalarında."

Kitap birbirinden güzel hikayelerle dolu. Hepsi yaşanmışlık, yaşlanmışlık kokuyor.
Hikayelerin hepsi de çok güzel, özellikle kitaba ismini veren ve buram buram Ankara kokan "Dizboyu Papatyalar" hikayesi... Sahi o yırtılmış gazetede ne yazıyordu be Tomris, "dizboyu papatyalar" neredeydi ya da ne hakkındaydı?

Yazarın dili çok samimi çok bizden... bence yazar, masa başında yazan, yazdıklarını sadece kendi anlayan o yazarlardan değil!

Read Ebooks by Tomris UyarRead information about the author

Ebook Dizboyu Papatyalar read Online! Türk öykü yazarı ve çevirmen. İngiliz Kız Ortaokulu'nda, şimdiki adı Robert Kolej olan Arnavutköy Amerikan Kız Koleji'nde eğitim gördü (1961). İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'ne bağlı Gazetecilik Enstitüsü'nü bitirdi (1963).

Papirüs dergisi kurucularından olan Uyar’ın deneme, eleştiri ve kitap tanıtma yazıları Yeni Dergi, Soyut, Varlık gibi dönemin belli başlı dergilerinde yayımlandı. On öykü derlemesinden Yürekte Bukağı ile 1979, Yaza Yolculuk ile 1986 Sait Faik Hikâye Armağanı’nı kazandı. 60’ı aşkın çevirisi kitaplaşan Uyar’ın günlükleri, “Gündökümü” genel başlığı altında, yayımlandı. Yürekte Bukağı ve Yaza Yolculuk öykü kitapları ile Sait Faik Hikâye Armağanı’nı aldı.

Tomris Uyar, şair Turgut Uyar ile evlidir ve Hayri Turgut Uyar isimli, İTÜ'de öğretim görevlisi bir oğulları vardır. 2003 yılında kanser nedeniyle vefat eden yazarın kabri Zincirlikuyu Mezarlığı'ndadır.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Dizboyu Papatyalar
Read EBOOK Dizboyu Papatyalar by Tomris Uyar Online free

Download PDF: dizboyu-papatyalar.pdf Dizboyu Papatyalar PDF