Read Manželovo tajemství by Liane Moriarty Free Online


Ebook Manželovo tajemství by Liane Moriarty read! Book Title: Manželovo tajemství
Date of issue: October 2014
ISBN: No data
ISBN 13: No data
The author of the book: Liane Moriarty
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 764 KB
Edition: Ikar

Read full description of the books Manželovo tajemství:

Moje drahá Cecilie, pokud tohle čteš, tak jsem už mrtvý...
Představte si, že najdete dopis, který vám manžel napsal s tím, že jej máte otevřít až po jeho smrti. Představte si také, že dopis obsahuje jeho nejhlubší temné tajemství - něco s potenciálem zničit nejen život, který jste společně vybudovali, ale i životy druhých.. Představte si tedy, že jste narazila na takový dopis, ale váš manžel stále žije... Otevřete ho?
Cecilia Fitzpatricková má všechno, co by si člověk mohl přát: je úspěšná v práci, oblíbená mezi lidmi a především má tři krásné dcery a spokojené manželství. Její život je řádný a neposkvrněný jako její domov. Dopis jejího manžela, který měl být objeven až po jeho smrti, ale všechno změní...

Read Ebooks by Liane MoriartyRead information about the author

Ebook Manželovo tajemství read Online! Liane Moriarty is the Australian author of six internationally best-selling novels, Three Wishes, The Last Anniversary, What Alice Forgot, The Hypnotist's Love Story and the number 1 New York Times bestsellers, The Husband's Secret and Big Little Lies.

Her breakout novel The Husband's Secret sold over three million copies worldwide, was a number 1 UK bestseller, an Amazon Best Book of 2013 and has been translated into over 40 languages. It spent over a year on the New York Times bestseller list. CBS Films has acquired the film rights.

With the launch of Big Little Lies, Liane became the first Australian author to have a novel debut at number one on the New York Times bestseller list. An HBO series based on Big Little Lies is currently in production, starring Nicole Kidman and Reese Witherspoon.

Writing as L.M. Moriarty, Liane has also written a children's book series, The Petrifying Problem with Princess Petronella, The Shocking Trouble on the Planet of Shobble and The Wicked War on the Planet of Whimsy.

Liane lives in Sydney with her husband, son and daughter. Her new novel, Truly Madly Guilty, will be released in July 2016.Ebooks PDF EpubAdd a comment to Manželovo tajemství
Read EBOOK Manželovo tajemství by Liane Moriarty Online free

Download PDF: manelovo-tajemstv.pdf Manželovo tajemství PDF