Read Mavi Cennet by C.J. Box Free Online


Ebook Mavi Cennet by C.J. Box read! Book Title: Mavi Cennet
Date of issue: 2010
ISBN: No data
ISBN 13: No data
The author of the book: C.J. Box
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 3.19 MB
Edition: Bilge Kültür Sanat

Read full description of the books Mavi Cennet:

Her şey on iki yaşındaki Annie ile küçük kardeşi William’ın balık tutmak için tek başlarına Kuzey Idaho ormanlarına gitmesiyle başlar. İki çocuk burada bir cinayete tanık olur. Onlar katilleri katiller de onları görmüştür. Derken iki küçük çocuk ve katiller arasında amansız bir kovalamaca başlar. Çok geçmeden çocukların kaybolduğu haberi bütün kasabaya yayılır. Ne var ki çocukları arayan ekibin başındakiler, çocukların şahit olduğu cinayeti işleyenlerle aynı kişilerdir; dört emekli polis.
“Senenin en iyi gerilim kitaplarından biri.”
—Tess Gerritsen

“Bitirdikten çok sonra bile etkisi uzun süre devam eden alışılmadık bir gerilim.”
—George Pelecanos

“İyi polis, kötü polis, kayıp para, çatışan kültürler ve karanlık sırlar… Box hedefi on ikiden vuruyor. Amansız bir gerilim!”
—Robert Crais

Mavi Cennet’le Edgar Ödülü’ne layık görülen yazarın çeşitli ödüller kazanan on bir romanı mevcut. Her biri birer çoksatar olan kitaplar on iki dile çevrilmiş. C. J. Box Wyoming’de yaşamakta.

Read Ebooks by C.J. BoxRead information about the author

Ebook Mavi Cennet read Online! Edgar Award-winning author C.J. Box is the author of nineteen novels including the Joe Pickett series. He's also won the Anthony Award, Prix Calibre 38 (France), the Macavity Award, the Gumshoe Award, and the Barry Award. His short stories have been featured in America's Best Mystery Stories of 2006 and limited-edition printings. 2008 novel BLOOD TRAIL was nominated for the International IMPAC Dublin (Ireland) Literary Award.

Box is a Wyoming native and has worked as a ranch hand, surveyor, fishing guide, a small town newspaper reporter and editor, and he co-owns an international tourism marketing firm with his wife Laurie. They have three daughters. An avid outdoorsman, Box has hunted, fished, hiked, ridden, and skied throughout Wyoming and the Mountain West. He served on the Board of Directors for the Cheyenne Frontier Days Rodeo. Box lives in Wyoming.

--from the author's website

Series:
* Joe Pickett

http://us.macmillan.com/author/cjbox
Ebooks PDF EpubAdd a comment to Mavi Cennet
Read EBOOK Mavi Cennet by C.J. Box Online free

Download PDF: mavi-cennet.pdf Mavi Cennet PDF