Read Kraď jako umělec: 10 věcí, které ti nikdo neřekl o kreativitě by Austin Kleon Free Online


Ebook Kraď jako umělec: 10 věcí, které ti nikdo neřekl o kreativitě by Austin Kleon read! Book Title: Kraď jako umělec: 10 věcí, které ti nikdo neřekl o kreativitě
Date of issue: 2012
ISBN: No data
ISBN 13: No data
The author of the book: Austin Kleon
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 634 KB
Edition: Jan Melvil publishing

Read full description of the books Kraď jako umělec: 10 věcí, které ti nikdo neřekl o kreativitě:

Téměř deset let jsem se snažil přijít na to, jak tvořit umění. Tohle všechno jsem se při tom naučil. Když jsem se pak o svá doporučení začal dělit s ostatními, stala se legrační věc: zjistil jsem, že nejsou jen pro umělce. Hodí se každému.
Radami z následujících stránek by se měl řídit každý, kdo se snaží do svého života a své práce vpravit aspoň špetku kreativity. (A to by snad mělo platit o nás všech.) Jinými slovy: tahle kniha je pro tebe. Ať jsi, kdo jsi, ať děláš, co děláš.
–Austin Kleon

Bohatě ilustrovaná, chytrá a vtipná knížka o tvoření, novátorství a plagiátorství v digitální době. Lze dnes vůbec být 100% původní? A má smysl o to usilovat?
Austin Kleon dospívá k závěru, že absolutní původnost je nedosažitelný cíl. Tvorba je a bude VŽDY krádež. Umělec je totiž sběratelem. Sběratelem zážitků, vlivů, vjemů... který však bere jen to, co opravdu miluje. Díky své sbírce tak pozná sebe a svůj styl. Každá tvorba je tedy produktem zkušenosti a zkušenost je souhrn všeho, co prošlo geny a smysly a stálo za uložení v paměti či v zásuvce pracovního stolu.
Podle Kleona jde o to, jak krást (=tvořit) se ctí: tedy tak, abychom navzdory všem výpůjčkám přinesli něco nového a měli z výsledků radost. Zkrátka, nemusíte být génius, stačí být sám sebou.
S knihou dostáváte ilustrovaný manifest tvořivosti, kongeniální desatero, které pustí umělce ve vás konečně ven. Knížka je pro každého začínajícího spisovatele, muzikanta, výtvarníka, copywritera, bloggera, fotografa, prostě pro všechny tvůrce, aktivní či zatím stále neprojevené.

Read Ebooks by Austin KleonRead information about the author

Ebook Kraď jako umělec: 10 věcí, které ti nikdo neřekl o kreativitě read Online! I make art with words and books with pictures. Author of Steal Like An Artist, Newspaper Blackout, and Show Your Work!


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Kraď jako umělec: 10 věcí, které ti nikdo neřekl o kreativitě
Read EBOOK Kraď jako umělec: 10 věcí, které ti nikdo neřekl o kreativitě by Austin Kleon Online free

Download PDF: kra-jako-umlec-10-vc-kter-ti-nikdo-neekl-o-kreativit.pdf Kraď jako umělec: 10 věcí, které ti nikdo neřekl o kreativitě PDF