Read Ziverbey Köşkü by İlhan Selçuk Free Online


Ebook Ziverbey Köşkü by İlhan Selçuk read! Book Title: Ziverbey Köşkü
Date of issue: 2009
ISBN: No data
ISBN 13: No data
The author of the book: İlhan Selçuk
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 39.74 MB
Edition: Cumhuriyet Kitapları

Read full description of the books Ziverbey Köşkü:

12 Mart dönemi İlhan Selçuk gözaltına alınır. 30 gün boyunca bilmediği bir yerde sorgulanır, işkence görür. Kitabında ise işkenceye pek değinmez, utanır, sıkılır. Ziverbey Köşkü 12 Mart cuntalarından sadece biridir. Zorla alınan ifadelerden 15 yıl sonra dönemin Tercüman Gazetesinin ünlü bir yazarı tarafından hükümeti devirmeye çalışmakla suçlanır. Fakat farketmedikleri bir şey vardır. İlhan Selçuk'un ifadesine yerleştirdiği akrostişler.... Anlatım sade, sıradan, gazeteciliğin etkisiyle günlük diliyle yazmış. İsimleri vermekten hiç çekinmemiş...

Read Ebooks by İlhan SelçukRead information about the author

Ebook Ziverbey Köşkü read Online! İlhan Selçuk, (d. 11 Mart 1925, Aydın – ö. 21 Haziran 2010, İstanbul) Türk gazeteci, yazar. Düzenli gazetecilik kariyerine 1961'de Akşam'da başladı; aynı yıl Tanin'e oradan Vatan'a geçti; ertesi yıl Nadir Nadi'nin çağrısı üzerine Cumhuriyet gazetesinde yazmaya başladı. 1991 yılından vefatına kadar Cumhuriyet'in başyazarlığını yaptı.

İlhan Selçuk, 12 Mart Muhtırası'ndan sonra "9 Mart Cuntası" içerisinde yer almak savıyla tutuklandı ve Ziverbey Köşkü'nde işkence gördü.

21 Mart 2008 tarihinde saat sabah 04:30 sıralarında Ergenekon operasyonu kapsamında gözaltına alındı ve iki gün sorgulandıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 21 Haziran 2010 tarihinde ölen yazar, Hacıbektaş ilçesindeki "Yıldızlar Mezarlığı"na defnedildi.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Ziverbey Köşkü
Read EBOOK Ziverbey Köşkü by İlhan Selçuk Online free

Download PDF: ziverbey-kk.pdf Ziverbey Köşkü PDF