Read Pieaugušie by Kārlis Vērdiņš Free Online


Ebook Pieaugušie by Kārlis Vērdiņš read! Book Title: Pieaugušie
Date of issue: 2015
ISBN: No data
ISBN 13: No data
The author of the book: Kārlis Vērdiņš
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 38.65 MB
Edition: Neputns

Read full description of the books Pieaugušie:

“Pieaugušie” ir Kārļa Vērdiņa ceturtais dzejas krājums.
Tas koncentrējas uz izjūtām, kas pavada cilvēku, atvadoties no jaunības un tās ilūzijām par neierobežotām nākotnes iespējām, piedzīvojot atskārsmi par dzīves ierobežotību un trauslumu. Šīs izjūtas sasaucas ar dzimšanas, nobriešanas un nāves ciklu, kas krājumā izpaužas gan priekā par jaunas dzīvības rašanos, gan laikabiedru dzīves vērojumos, gan epitāfijās tuviem aizgājējiem.

"Literatūras gada balva 2015" nominācijā "Labākais dzejoļu krājums"

Laikraksta "Diena" gada balva kultūrā 2015

Aģentūras AKKA/LAA autora balva 2016

"Lielā lasītāju balva" 2016

Read Ebooks by Kārlis VērdiņšRead information about the author

Ebook Pieaugušie read Online! One of the most versatile young poets writing in the Baltic, Latvian Kārlis Vērdiņš is a renowned critic and a prize winning poet. His selected poems in English translation "Come to Me" (translated by Ieva Lešinska) was published by Arc Publications in 2015.

Studējis kultūras teoriju Latvijas Kultūras akadēmijā (1998-2004), ieguvis doktora grādu Latvijas Universitātē (2009). Dzeju publicējis kopš 1997. gada, iznākuši dzejoļu krājumi – „Ledlauži”, „Biezpiens ar krējumu”, "Es" un "Pieaugušie".

Kopš 2007. gada strādā LU Literatūras, folkloras un mākslas institūtā. No 2010. līdz 2015. strādājis literārā žurnāla "Latvju Teksti" redakcijā. Vērdiņa dzejas izlases iznākušas Krievijā, Polijā, Čehijā un Lielbritānijā, dzeja iekļauta latviešu dzejas antoloģijās lietuviešu, bulgāru, angļu, turku, slovēņu, horvātu, vācu, zviedru. Raksta literatūras kritikas un apceres Latvijas presē. Sastādījis un rediģējis vairākus dzejas krājumus. Atdzejojis T.S. Eliota, V.B. Jeitsa, Emīlijas Dikinsones, Josifa Brodska, Čārlza Simiča, Volta Vitmena, Konstantīna Bībla, Georga Trākla, Ļeva Rubinšteina, Semjona Haņina un citu dzejnieku darbus.
2001, 2008 un 2015. gadā ieguvis laikraksta "Diena" gada balvu kultūrā, 2006. gadā - Autortiesību bezgalības balvu, 2007. gadā - Olivereto balvu par dzejoli "Karavīri". Par krājumu "Es" saņēmis Dzejas dienu balvu (2008), par krājumu "Burtiņu zupa" Literatūras gada balvu (2007). Par krājumu "Pieaugušie" saņēmis Literatūras gada balvu (2015) un par krājumu "Tētis" J. Baltvilka balvu (2016).


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Pieaugušie
Read EBOOK Pieaugušie by Kārlis Vērdiņš Online free

Download PDF: pieauguie.pdf Pieaugušie PDF