Read İyi Düşün Doğru Karar Ver by Doğan Cüceloğlu Free Online


Ebook İyi Düşün Doğru Karar Ver by Doğan Cüceloğlu read! Book Title: İyi Düşün Doğru Karar Ver
Date of issue: October 1995
ISBN: No data
ISBN 13: No data
The author of the book: Doğan Cüceloğlu
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 1.68 MB
Edition: Sistem Yayıncılık

Read full description of the books İyi Düşün Doğru Karar Ver:

Timur, üniversiteli bir genç; sevdiğince reddedildiği ve kendini değersiz gördüğü hüzünlü bir günde, olgun ve sevecen bir bilge kişi, Yakup Bey, ona 'Merhaba' der. Bu merhabalaşmadan bir dostluk doğar. Yakup Bey, kafası karmakarışık bu gence bilgeliğe giden yolda yoldaş olur. Timur, çoğu kişi gibi kendinden beklenen yaşamı sürdürmektedir. Bu yaşam, kendi duygu, düşünce ve inandığı değerlerle uyuşmasa bile! Kendi duygu,. düşünce ve değerlerinin ne olduğunu göremeyecek kadar kafası karışıktır. Bu konuda yapabileceği bir şey olmadığını düşünür; istediği hayatı yaşama gücünü ve iç özgürlüğünü kendinde bulamaz. 'Etkili yaşam', inandığı ilke ve değerleri günlük yaşamında davranışlarına yansıtabilen insanın yaşamıdır. Bu kitap, kişinin etkili bir yaşam kurmasının temellerinde yatan süreçleri inceliyor; kişi etkili yaşamı duygu, düşünce ve değerlerini günlük yaşamına yansıtarak kurar. Kitabın iki kahramanı 'Yakup' ve 'Timur' arasındaki söyleşi, etkili yaşamın temelinde yatan boyutları aşama aşama sergiliyor. Kendi duygu, düşünce ve inançları ile ahenk içinde yaşamaya çabalayan her insan, yaşadığı çağ ve mekan ne olursa olsun, bu sorunlarla karşılaşmış, cevap bulmaya çalışmıştır. Bu anlamda, Yakup ve Timur'un etkileşimleri insan öyküsünün özünde yatan evrensel dokuları sergiler.

Read Ebooks by Doğan CüceloğluRead information about the author

Ebook İyi Düşün Doğru Karar Ver read Online! Doğan Cüceloğlu, kırktan fazla bilimsel makalesi yayınlanan bir psikolog ve çeşitli topluluklara bilimsel psikoloji çerçevesinde gelişim seminerleri sunan bir iletişim psikolojisi uzmanıdır. Çok sayıdaki kişisel gelişim kitabı ile Türk insanının düşünce, duygu ve davranışlarını inceler.

Mersin'in Silifke kasabasında 11 çocuklu bir ailenin 11. çocuğu olarak dünyaya gelmiş ve ortaokulu orada bitirmiştir. Ankara ve Kırklareli'de liseyi bitirip İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. ABD'de Illinois Üniversitesi'nde Bilişsel Psikoloji doktorasını yapmıştır.

Türkiye'de Hacettepe ve Boğaziçi üniversitelerinde çalışmış, Fulbright bursu ile Berkeley'deki California Üniversitesi'nde ziyaretçi öğretim üyesi olarak bir sene görev almıştır.

1980-1996 yılları arasında ABD'deki Fullerton şehrinde California Eyalet Üniversitesi'nde görev yapmıştır. 1996'dan bu yana Türkiye'de üniversite öğrencilerine, öğretmenlere, anababalara ve işadamlarına yönelik seminerler, konferanslar ve atölye çalışmaları düzenlemektedir.Psikoloji üzerine bir çok kitap yazmıştır ve bunların hepsi eğitici kitaplardır.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to İyi Düşün Doğru Karar Ver
Read EBOOK İyi Düşün Doğru Karar Ver by Doğan Cüceloğlu Online free

Download PDF: yi-dn-doru-karar-ver.pdf İyi Düşün Doğru Karar Ver PDF