Read Kırılmadık Bir Şey Kalmadı by Özdemir Asaf Free Online


Ebook Kırılmadık Bir Şey Kalmadı by Özdemir Asaf read! Book Title: Kırılmadık Bir Şey Kalmadı
Date of issue: September 2009
ISBN: No data
ISBN 13: No data
The author of the book: Özdemir Asaf
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 456 KB
Edition: YKY

Read full description of the books Kırılmadık Bir Şey Kalmadı:

Özdemir Asaf’ın Kırılmadık Bir Şey Kalmadı’da bir araya getirilen aforizma niteliğindeki “etikalar”ı, anı-deneme türünde yazıları ve öyküleri en az şiirleri kadar etkileyici, sıra dışı ve şaşırtıcı.

“Kim bilir kaç yıllık büyücek bir defter. İçinde aforizma, şiir, öykü taslakları, tasarımları, bir sürü düş ve düşünce kırıntısı. Ben hep öyle yaptım. Şiirlerimin, öykülerimin, aforizmalarımın, günlük notlarımın ayrı defterleri olmadı. Kiminin altına tarih koymuşum, saat bile koyduklarım var.”

Read Ebooks by Özdemir AsafRead information about the author

Ebook Kırılmadık Bir Şey Kalmadı read Online! Özdemir Asaf Cumhuriyet dönemi Türk şairlerdendir.
11 Haziran 1923 tarihinde Ankara'da doğdu. Asıl adı Halit Özdemir Arun'dur. Babası Mehmet Asaf Şura-ı Devlet'in kurucularındandır. Babasının öldüğü yıl, 1930, Galatasaray Lisesi'nin ilk kısmına girdi. 1941 yılında 11. sınıfta, bir ek sınavla Kabataş Erkek Lisesi'ne geçip 1942 yılında mezun oldu. Hukuk Fakültesi'ne, İktisat Fakültesi'ne (3. sınıfa kadar) ve bir yıl Gazetecilik Fakültesi'ne devam etti. Bu arada Tanin ve Zaman gazetelerinde çalıştı ve çeviriler yaptı. İlk yazısı Servet-i Fünun, Uyanış dergisinde çıktı. 1951 yılında Sanat Basımevi'ni kurdu ve kitaplarını Yuvarlak Masa Yayınları adı altında yayımladı. 28 Ocak 1981'de hayata veda etti. Özdemir Asaf'ın ilk eşi Sabahat Selma Tezakın'dan Seda isimli bir kızı; ikinci eşi Yıldız Moran'dan ise Gün, Olgun ve Etkin adında üç oğlu vardır.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Kırılmadık Bir Şey Kalmadı
Read EBOOK Kırılmadık Bir Şey Kalmadı by Özdemir Asaf Online free

Download PDF: krlmadk-bir-ey-kalmad.pdf Kırılmadık Bir Şey Kalmadı PDF