Read Zevk ve Acı by Karina Halle Free Online


Ebook Zevk ve Acı by Karina Halle read! Book Title: Zevk ve Acı
Date of issue: November 2015
ISBN: 6053488259
ISBN 13: 9786053488255
The author of the book: Karina Halle
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 1.21 MB
Edition: Novella Yayınları

Read full description of the books Zevk ve Acı:

İntikam bir kere damarlarınıza girdiyse, zevki de acıyı da tadacaksınız demektir.

Ellie; yahut Eden, avcı, asi ve güzel. İntikam soğuk bir yemekse onunkini dondurucuya koymalı. Öylesine soğukkanlı ve öylesine hırslı. Hatta intikamını alamazsa yaşamaya devam edemeyeceğini düşünüyor. Hayatını karartan adamla ilgili kusursuz bir planı var, ama işler tabii ki de planladığı gibi gitmiyor.

Javier; av, hem de en zorlusundan, büyük bir mafya babasının sağ kolu. Ellie, pardon Eden hayatına giriyor. Javier, aniden karşısına çıkan bu gizemli, seksi ve isyankâr kızın büyüsüne kapılıyor.

Bu amansız, ateşli ve karşı konulamaz hikâyede bir süre sonra av ile avcı içinden çıkamayacakları bir çıkmaza giriyorlar. Onları takip etmeye var mısınız?

"Mutlak bir heyecan, adrenalin ve duygusal dalgalanmalarla dolu bu kitap; ateşli, şehvetli ve yoğun bir romantizmle örülü."
-Maryse's Book Blog-

"Karina Halle'nin ilk kitaptan sonra okunmasını tavsiye ettiği Zevk ve Acı intikamın ve aşkın iç içe geçtiği muhteşem bir novella."
-Booklist-

"Zevk ve Acı'nın her sayfası tutku, intikam, aşk ve adrenalin dolu."
-Amazon-

Read Ebooks by Karina HalleRead information about the author

Ebook Zevk ve Acı read Online! Karina Halle is a former travel writer and music journalist and The New York Times, Wall Street Journal and USA Today Bestselling author of Where Sea Meets Sky, Racing the Sun, The Pact, Love, in English, The Artists Trilogy, Dirty Angels and over 20 other wild and romantic reads. She lives on an island off the coast of British Columbia with her husband and her rescue pup, where she drinks a lot of wine, hikes a lot of trails and devours a lot of books.

Halle is represented by the Waxman Leavell Agency and is both self-published and published by Atria Books/Simon & Schuster and Hachette in North America and in the UK.

Hit her up on Instagram at @authorHalle, on Twitter at @MetalBlonde and on Facebook. You can also visit www.authorkarinahalle.com and sign up for the newsletter for news, excerpts, previews, private book signing sales and more.Ebooks PDF EpubAdd a comment to Zevk ve Acı
Read EBOOK Zevk ve Acı by Karina Halle Online free

Download PDF: zevk-ve-ac.pdf Zevk ve Acı PDF